کد خبر : 8035
Print Print Print
دکتر سیدجوادحسینی در جمع فرمانداران خراسان رضوی:

نقش فعال طبقه متوسط در ایجاد مشارکت حداکثری بی بدیل بود

سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۸

Image titleسربداران نیوز/معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: نقشی که طبقه متوسط در این انتخابات بر عهده داشت بی بدیل بود، در این  انتخابات طبقه متوسط به میدان آمد و مشارکت فعال حداکثری را رقم زد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سبزوار ، سید جواد حسینی در جمع فرمانداران استان با  اشاره به فرهنگ سیاسی پس از انتخابات گفت: انتخابات با تمام تلخی و شیرین هایش پایان یافت و امروز عرصه کار و تلاش برای خدمت بیشتر و بهتر به مردم در سایه ی وحدت و همدلی است.

وی با تاکید بر این که به فرموده ی رهبر معظم انقلاب، پیروز واقعی این انتخابات مردم هستند؛ افزود: ظرفیت پیروزی و شکست را باید به عنوان فرهنگ سیاسی تقویت کرد. رئیس جمهور منتخب، رئیس جمهور همه ی مردم ایران اعم از افرادی که به وی رای داده و یا اشخاصی که به وی رای نداده اند؛ می باشد.
 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به وجود  چند مدل تبلیغاتی در ایام انتخابات ، گفت: در  ایام  تبلیغات انتخاباتی چند مدل تبلیغاتی مورد استفاده قرار  گرفت که شامل تبلیغات تجاری و بازاری ،مدل ستیزه جویانه مبتنی بر افزایش تضادهای اجتماعی، مدل مبتنی بر ایجاد شکاف های هویتی و اجتماعی، مدل دره عمیق و  مدل تحلیلی و تبیینی  بود.

وی تصریح کرد:  تمام مدل های تبلیغاتی بجز مدل تحلیلی و تبیینی  به نوعی "درماندگی آموخته شده"  منجر می شود، یعنی اینکه انگار چاره ای بر پذیرش ناکامی ها نیست و هیچکس توان، تغییر  اساسی و رویه بهبود را ندارد. طبیعی است کارکرد چنین تبلیغاتی نیز نومیدی و یاس اجتماعی است.

حسینی  در ادامه گفت:  در مدل تحلیلی و تبیینی  وضع موجود عالمانه نقد می شود و وضع مطلوب با برنامه های واقع بینانه و مبتنی بر داشته ها و منابع جامعه ترسیم می گردد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: این نوع تبلیغ، شیوه مناسب تبلیغات محسوب می شود که معمولاً در جوامعی که احزاب و تشکلهای قوی وجود دارد کار خود را مبتنی بر این مدل تبلیغاتی و در طول سال شکل می دهند. مردم از وضعیت آگاهی غاری شکل و کلبه ای شکل به سمت اطلاعات شیشه ای شکل از جامعه هدایت می شوند و موجب انتخاب آگاهانه، غیرهیجانی و غیر پوپولیستی می شود.

وی با اشاره به اینکه در انتخابات اخیر شاهد انواع مدل های تبلیغاتی بودیم، گفت: با وجود انواع تبلیغات اثر گذار بر اقشار جامعه شاهد پیروزی جریان دیگری بودیم.
حسینی با اشاره به نقش طبقه متوسط در جامعه و انتخابات گفت:   اکثریت طبقه متوسط  را کارکنان اداری، صاحبان سرمایه های متوسط  و افراد دارای فن و تحصیلات عالیه  تشکیل می دهند و اصولا  این افراد در جهان پیشران توسعه می باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: مشارکت در انتخابات از دو منظر مشارکت فعال و غیر فعال قابل بررسی است. در مشارکت غیر فعال افراد دغدغه شرکت خود در انتخابات را دارند و پس از حضور در انتخابات به چیز دیگری کار ندارند.

وی تصریح کرد: در مشارکت فعال افراد علاوه بر حضور در انتخابات دیگران را هم تشویق و ترغیب به حضور کرده و نهایت  تلاش خود را  بر مشارکت حداکثری مردم می گذارند.
حسینی گفت: نقشی که طبقه متوسط در این انتخابات بر عهده داشت بی بدیل بود، در این  انتخابات طبقه متوسط به میدان آمد و مشارکت فعال حداکثری را رقم زد.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
آخرین اخبار

گزارشی تحلیلی از متفاوت بودن سبزواری ها در انتخابات ریاست جمهوری

دیدار عیدانه سبحانی فر با منتخبین شورای اسلامی شهر داورزن و خوشاب

علی‌سبحانی‌فر سخنگوی حزب اعتدال و توسعه شد

هتاکی مداحان و اوج گیری محبوبیت روحانی!

​برجام به سبزوار رسید

جایگاه ویژه دکتر شریعتی

چرا همچنان به شریعتی نیازمندیم؟

سیاسی ترین سالگرد شریعتی در سبزوار!

شریعتی را وامدار زر و زور و تزویر نسازیم

این باغ با همه گل هایش زیباست..

چرا امروزه درک علی دشوار شده است ؟

عکس/پرونده پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر سبزوار بسته شد

​ریزش ها و رویش های پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر سبزوار

نقش فعال طبقه متوسط در ایجاد مشارکت حداکثری بی بدیل بود

تاریخ انقلاب اسلامی را می توان در اشعار استاد سبزوار دید

درس های صعود تیم ملی به جام جهانی برای نظام تصمیم گیری کشور!

حکایت خواندنی نخستین موزه نفت کشور در سبزوار

" آتش به اختیار"، و چالش میان عقلانیت و انقلابی گری! ​

ترقه بازی های داعش در تهران و شیشه عمری که به ثانیه می زند​

داعش جنبش مرگ خواهی (بخش دوم )

داعش جنبش مرگ خواهی (بخش اول )

تلنگری مسئولانه

ده نکته درباره حادثه تروریستی امروز تهران!

داعش و پروژه "ارزان کردن مرگ" در اروپا

امام خمینی و پوپولیسم رهایی بخش!

چرا جامعه ایران همچنان نسبت به طرح مسائل جنسی حساس است؟

اولویت های دولت دوم روحانی!

خاتمی چگونه می تواند دوران جدیدی را برای ایران رقم زند؟

​ضیافتی که انسجام اصلاح طلبان سبزوار را بعد از پیروزی بزرگ نشان داد

معیارهای همیاران توسعهء پایدار برای شهردار آینده سبزوار

پذیرش تبلیغات در سربداران نیوز