کد خبر : 7970
Print Print Print

محمدحسين غياثي:دیشب پای سخنان باقر قالیباف در تلویزیون میخکوب شدم.

شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۷

 

سربداران نیوز/بهتم زد مثل اینهایی که ضربه ی مغزی شده اند. فکر می کردم دارم خواب می بینم.
جناب قالیباف از 4 درصد زالوصفت نام برد که 96 درصد مردم ایران را استثمار کرده اند. از بانکها اسم برد که پول این 96 درصد را به آن 4 درصد وام می دهند. از فقر ملتی رنج می کشید که به کلیه فروشی روی آورده اند. از خانواده ی معلولی سخن گفت که چند نفر معلول دارند و فقط یک مادر سرپرستشان بوده است.
من دائم از خود می پرسیدم مگر جناب قالیباف تابحال در کره ی مریخ بوده است؟ مگر ایشان جزو آن چهاردرصد حاکمانی نبوده است که اکنون از دید ایشان زالوصفت نامگذاری شده اند؟ اگر قالیباف بلانسبت جزو آن 4 درصد نمی شد آیا اساسا برای ریاست جمهوری تایید صلاحیت می شد؟ ایشان مگر فرمانده نیروی انتظامی همین نظامی نبوده که به گفته ی خودش بعد از نزدیک به 4 دهه، 4 درصد زالوصفت را به جان 96 درصد از مردم انداخته است؟ مگر خود ایشان در اعتراضات سال 78 دانشجویان، دانشجویانی را سرکوب نکرد که جزو همان 96 درصد بودند؟ این نظامی که قالیباف سردار عالی رتبه ی آن و حافظ منافعش بوده و امروز فقیری در آن زندگی می کند که برای امرار معاش مجبور به فروش کلیه است، چرا این نظام تابحال و در طول این 40 سال فکری به حال  امثال آن کلیه فروش نکرده است؟ آقای قالیباف علی القاعده باید بهتر از هرکسی بداند که ثروت این نظام خرج چه کارهایی و چه چیزهایی شده است که باوجود آن اینهمه فقیر دارد و تا این حد که ایشان می گوید، سیاه است؟

خلاصه ی حرف آقای قالیباف این بود، که مردم به من رای بدهید. من طرف شما هستم نه طرف آن 4درصد زالو صفت که قدرت و ثروت ملی را در دست دارند. به من رای دهید تا این زنجیره ی باطل را در هم بشکنیم و اگر ملت ایران با اینهمه ثروت زیر زمینی و روی زمینی که دارد، در فقر و فاقه است بخاطر این است که من رییس جمهورش نبوده ام. 

درست است که هر بیننده ای حق داشت دیشب بهت زده شود، اما دیدن این چیزهای عجیب و غریب دیگر در مملکت ما نباید جای تعجب داشته باشد. در مملکتی که حزب ندارد و یک نفر که تا همین چند روز پیش گفته است من کاندیدا نمی شوم، یکباره کاندیدای ریاست جمهوری می شود و نفر دیگر که همین چند ماه پیش حکم تولیت آستانقدس همراه با شرح مفصلی از وظایف به اسمش زده می شود یکباره تصمیم می گیرد رییس جمهور شود، این رئیس جمهورهای محترم برای اینکه رای بگیرند مثل حراجی ها شروع به وعده دادن می کنند. آن یکی می گوید پنج میلیون شغل ایجاد می کنم. دیگری برای دریافت رای بیشتر یک میلیون بر مبلغ می افزاید و یحتمل تا زمانی که کسی چکش نزند این تعداد بیشتر هم می شود. بعد که از اینها می خواهید مکانیسم ایجاد این تعداد معجزات محیرالعقول را بیان فرمایند از  قضای روزگار هردو به سراغ پتروشیمی می روند و مدعی می شوند با تولید یک میلیون تن از آن می توان دویست هزار شغل مستقیم و چهارصد هزار شغل غیرمستقیم ایجاد کرد.

جل الخالق، دولت روحانی در همین سه ونیم سال از عمرش، بیشتر از هفت و نیم میلیون تن به تولیدات پتروشیمی افزوده است و اگر قرار بود هر میلیون تن پتروشیمی این تعداد شغل را ایجاد کند که الان باید دولت کنونی حدود چهار و نیم میلیون شغل ایجاد کرده بود و بیکاری هم ریشه کن شده بود و نیاز به ادعاهای معجزه آسای این دو کاندیدای محترم اصولگرا نبود.

فی الواقع حرف کسانی که خود را به ستاد آقایان رسانیده اند این است که از یک میلیون تن تولیدات پتروشیمی در صنایع پایین دستی می توان این تعداد شغل را ایجاد کرد. چون عجله بوده و فرصت تامل و یک حساب سرانگشتی نبوده کاندیدای محترم بلافاصله آمده و ارشمیدس وار کشف خود را اعلام کرده است. غافل از آنکه این موضوع را نه تنها درباره ی پتروشیمی که درباره ی خیلی از مواد دیگر که ایران تولید کننده ی آن است هم می توان گفت. مثلا ما از هر یک میلیون تن نفت خام می توانیم انواع و اقسام محصولات را تولید کنیم یا از مس و فولاد و آلومینیوم می توان در صنایع پایین دستی انواع و اقسام چیزها را تولید کرد. حتی همین تعداد شغل را از خاک هم می توان ایجاد کرد، با زدن کوره ی آجرپزی و سفال پزی و کوزه گری و غیره و غیره.

این است سرنوشت انتخابات در کشوری که حزب ندارد و هرکسی باری به هرجهت کاندیدای ریاست جمهوری می شود. ادعاهای عجیب و غریب می کند. وعده های پوچ و توخالی می دهد. ملت را برای چند روز مفتون و فریفته می کند و تا سالها سرنوشت آنها را اسیر این توهمات و اوهام و خیالات می سازد و بعد که خراب کرد و رفت پی کارش، گیرم کسی از او بازخواست کرد آیا آب رفته به جوی باز می گردد؟ آیا برایش هشتصد میلیارد دلار ثروت ملی می شود؟

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
آخرین اخبار

​برجام به سبزوار رسید

جایگاه ویژه دکتر شریعتی

چرا همچنان به شریعتی نیازمندیم؟

سیاسی ترین سالگرد شریعتی در سبزوار!

شریعتی را وامدار زر و زور و تزویر نسازیم

این باغ با همه گل هایش زیباست..

چرا امروزه درک علی دشوار شده است ؟

عکس/پرونده پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر سبزوار بسته شد

​ریزش ها و رویش های پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر سبزوار

نقش فعال طبقه متوسط در ایجاد مشارکت حداکثری بی بدیل بود

تاریخ انقلاب اسلامی را می توان در اشعار استاد سبزوار دید

درس های صعود تیم ملی به جام جهانی برای نظام تصمیم گیری کشور!

حکایت خواندنی نخستین موزه نفت کشور در سبزوار

" آتش به اختیار"، و چالش میان عقلانیت و انقلابی گری! ​

ترقه بازی های داعش در تهران و شیشه عمری که به ثانیه می زند​

داعش جنبش مرگ خواهی (بخش دوم )

داعش جنبش مرگ خواهی (بخش اول )

تلنگری مسئولانه

ده نکته درباره حادثه تروریستی امروز تهران!

داعش و پروژه "ارزان کردن مرگ" در اروپا

امام خمینی و پوپولیسم رهایی بخش!

چرا جامعه ایران همچنان نسبت به طرح مسائل جنسی حساس است؟

اولویت های دولت دوم روحانی!

خاتمی چگونه می تواند دوران جدیدی را برای ایران رقم زند؟

​ضیافتی که انسجام اصلاح طلبان سبزوار را بعد از پیروزی بزرگ نشان داد

معیارهای همیاران توسعهء پایدار برای شهردار آینده سبزوار

​فرهنگ لیستی رای دادن در سبزوار در مسیر نهادینه شدن است

انتخابات شورای پنجم سبزوارتاییدشد:وقتی رأی را با قلیان تاخت می زنند؛«کالایی شدن رأی مردم»دور از انتظار نیست

گزینه های احتمالی شهردار آینده سبزوار

نامزدشورای پنجم سبزوار پس از انتخابات: حاکمانقاجار از ترس ،اطرفیانشان را کور می کردند!

پذیرش تبلیغات در سربداران نیوز