کد خبر : 7806
Print Print Print

از موزه و ساخت المان آرامگاه استاد سبزواری چه خبر؟

یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۰۸

Image title

سربداران نیوز/به نظر می رسد، پس از منتفی شدن برگزاری همایش بین المللی جوانان و صلح جهانی که در اوایل سال 95 مسئولان شهرداری و شورای شهر روی آن مانور دادند و وعده برگزاریش را به عنوان یک فرصت مناسب جهت نشان دادن ظرفیت های سبزوار و جذب توجهات و اعتبارات لازم به این شهر عنوان کردند، اما مدتی بعد به دست فراموشی سپرده شد و منتفی شد، حالا شهروندان سبزواری که حس بی اعتمادیشان به وعده های مسئولان افزایش پیدا کرده است، نگرانند که مبادا سایر پروژه های مهمی که شهرداری و شورای شهر و دیگر دستگاه های اجرایی و مدیریتی شهرستان موظف به انجام آن ها بوده اند، به همین راحتی به دست فراموشی سپرده شود و یا اگر هم بالاخره و بالاجبار انجام شود، وقتی که زمان مناسب برای انجام کار با کیفیت از دست رفت، در آخرین فرصت ها، کاری عجله ای و بی کیفیت برای المان آرامگاه پدر شعر انقلاب صورت پذیرد و افتتاح موزه وی نیز بیش از این به تأخیر بیافتد!
 

 
از موزه و ساخت المان آرامگاه استاد سبزواري چه خبر؟ انگار مسئولان يادشان رفته است و خبرنيست. اعلام کرده بودند که براي ساخت  المان، در سطح ملي فراخوان خواهند داد و ساخت المان را تا سالگردش تمام مي کنند. همچنين موزه اش را آماده مي کنند اما از هيچ کدام خبري نيست. نه ارشاد در اين فکرهاست و نه شهرداري و ديگران. شهرداري که اين روزها سخت مشغول آسفالت کشي پيش از انتخاباتي در کوچه هاست. ارشاد هم که معلوم نيست چه مي کند؟ ساخت موزه و المان استاد سبزواري يک موضوع ملي است و مسئولان قول داده بودند آنر ا تمام کنند.  مي ترسيم باز به دقيقه 90 بيفتد و مجبور به ماست مالي شوند.  
________
 
راه‌اندازی موزه «هوشنگ مرادی کرمانی»
 
 
مقدمات راه‌اندازی موزه هوشنگ مرادی کرمانی فراهم می‌شود.
 
به گزارش ایسنا، در سی‌ویکمین جلسه شورای عالی مرکز کرمان‌شناسی که با حضور استاندار و مسئولان استان کرمان و کرمانی‌های مقیم تهران برگزار شد درباره ساماندهی و برپایی موزه هوشنگ مرادی کرمانی بحث و بررسی و مقرر شد مقدماتی برای برپایی این موزه فراهم شود.
 
به گفته سیدمحمدعلی گلاب‌زاده - رئیس مرکز کرمان‌شناسی -، با توجه به فاصله مکانی سیرچ - زادگاه هوشنگ مرادی کرمانی - از مرکز استان کرمان، این مکان برای برپایی موزه مرادی کرمانی مناسب تشخیص داده نشده است و تلاش خواهد شد که این موزه در دل کرمان باشد تا بدین ترتیب مردم و بازدیدکنندگان بیشتری بتوانند از آن دیدن کنند.
 
سیرچ (زادگاه خالق «قصه‌های مجید») در ۵۰ کیلومتری شرق شهرستان کرمان و با فاصله ۳۰ کیلومتری از بخش شهدا واقع است.
 
ظاهرا یکی از گزینه‌هایی که برای برپایی موزه هوشنگ مرادی کرمانی درنظر گرفته شده موزه صنعتی کرمان است؛ اگرچه هنوز تصمیم قطعی در این زمینه گرفته نشده است. آثار صوتی، تصویری، ترجمه‌ها و پایان‌نامه‌ها بخشی از موزه هوشنگ مرادی کرمانی خواهند بود.
 
همچنین در سی‌ویکمین جلسه شورای عالی مرکز کرمان‌شناسی با توجه به پیشنهادهای ارائه‌شده، درباره برگزاری جشنواره و موزه جهانی خط در کرمان نظرات کارشناسانه اعلام شد.
 
قرار است «موزه حمام» نیز از سوی سازمان میراث فرهنگی در کرمان راه‌اندازی شود./اسرارنامه
 

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
مردم و مسؤولین

از موزه و ساخت المان آرامگاه استاد سبزواری چه خبر؟

مسئولین اقدام کنند:روستاهای دهستان کوه همایی در بخش روداب خالی سکنه نشوند

تا از ظرفیت کامل دیارمان بهره نبریم، توسعه اتفاق نمی افتد

مرگ تدریجی یک رؤیا

آقایان مسئول! شما را بخدا ورودی سبزوار در شأن دیار ولایتمدار سربداران نیست

قوانین شکار نیازمند روزآمد شدن هستند

گراني نان و فشاري که به قشر ضعيف جامعه مي آورد!

امروز خوزستان ، فردا سبزوار

رئیس‌جمهور: از گردنۀ خطرناک در اقتصاد عبور کردیم

طرح سوال از شهردار را رسما به طالبی ابلاغ کردم/ تصویب لوایح مالی اخیر از روی ناچاری بود

نظرسنجی/به نظر شما کدامیک از نامزدهای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی بیشترین آراء را از حوزه انتخابیه سبزوار بزرگ کسب خواهند کرد؟

مسئولان شهروندان ساکن در مسکن مهر سبزوار را رها کرده‌اند

طرح دولت برای تقسیمات کشوری به‌زودی اعلام می‌شود

قصه پر غصه مسکن های مهر در سبزوار

اوضاع نابسامان مسافرکشی در خوشاب

بهره برداری از بیمارستان حشمتیه و بروزمشکلات ترافیکی در سبزوار

اختلاف با پیمانکار علت اصلی تاخیر در بهره برداری از پارک ایرانی

88 درصد مردم تغذیه ناسالم دارند

طرح هادی روستایی در سه شهرستان غرب خراسان رضوی عقبتر از میانگین استانی است

ورود فاضلاب کشتارگاه به اراضی کشاورزی

وضعیت کشتار دام سبزوار از زبان مسئولان

پذیرش تبلیغات در سربداران نیوز