کد خبر : 6698
Print Print Print
کلاته سیفر همچنان تحت تأثیر تبعات اجتماعی جمشید راکی!

آقایان مسئول! شما را بخدا ورودی سبزوار در شأن دیار ولایتمدار سربداران نیست

پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۸

Image title

سربداران نیوز/ سالها پیش وقتی فیلم رامبو و راکی تازه به بازارآماده بود، تب کارهای اکشن و به تنهایی عمل کردن در شهر به شدت بالا رفته بود، ازهمین کلاته سیفر خودمان که آن زمان روستایی بیش نبود کسی مثل جمشید ملقب به جمشیدراکی خواست تا در گرماگرم شیوع تب آرتیست بازی های رایج آن دوره ها، خودنمایی کندو فراتر از قانون باشد و خود را به شکلی خاص نشان دهد، صرف نظر از اینکه این رفتارخشونت بار چقدر به سبزوار و به آرامش شهر لطمه زد اما، باعث شد تا مردم آن زمان بانام کلاته سیفر ارتباط چندان مسالمت آمیزی برقرار نکنند و این احساس تا امروز و باگذشت حدود 3 دهه ادامه داشته است و گویا مدیران امروز هنوز کلاته سیفر را با آنچشم نگاه می کنند! گویا این محله زادگاه بزرگانی همچون سردار کلاته سیفری نیست کهچهره ای ماندگار در تاریخ 8 سال دفاع مقدس از خود بر جای گذاشت! گویا این مردمولایتمدار سالهای سال باید تاوان ندانم کاری یک جوان را بدهند!

از کسی پنهان نیست، از شما چه پنهان، وقتی که پایصحبت علی اکبر فروغی مقدم، غلامعلی صبوری زاده و عباس انصاری نیا نشستیم تا درخصوصمشکلات کلاته سیفر و همچنین ریشه یابی اینکه سرانجام میدان سربداران چه می خواهدباشد، پرسش های متبادر شده ذهنی خود را سروسامان بدهم، متوجه شدم برای ایجاد هرتغییری باید از افراد و رفتاری مدد جست که خواست و اراده ایشان ضمن برخورداری از تواناییو استعداد ذاتی، عزم جدی برطرف کردن معضل باشد!

امروز مشکلات و معضلات این محله با مردمان باصفایشبه روشنی روز مشخص و استخراج شده است و اینکه امروز هنوز هم منتظریم یک اتفاق خوببیفتد اما چنین چیزی روی نمی دهد شاید دلایل دیگری دارد!؟ سبزوار با وجود مجهزترین و به روزترین دستگاهها و ماشین آلات مهندسی و نیروهای زبده تلاشگر در تیپمهندسی فنی 47 سلمان، جهادکشاورزی و نیروی مقاومت بسیج، هنوز نمی تواند به خودببالد که مدیری قبراق و آماده رزم دارد! فرمانده ای مقتدر و دلسوز که برای توسعهشهر خود از هیچ کوششی دریغ نمی کند! مسئولی که درد فرزندان خود در همه جوانب بسنجدو برای رفع و مداوای آن بخش از شهر توانایی بسیج عمومی داشته باشد! امروز ورودیشهرمان در میدان سربداران واقعا اسف بار است و بارها و بارها این مشکلات از سویمردم، اهالی محل و حتی خبرنگاران نشان داده شده، اما هیچ التفاتی به آن نشده است.

می پرسم چه اشکالی دارد با توجه به وجود زمین هاییکه در اختیار شهرداری سبزوار است، نباید مسیر ورودی سبزوار منقش به زیور فضاهایچشم نواز و آرامش بخش طبیعت با درختان حتی مثمر باشد که هر مسافری که از این شهرعبور می کند ناغافل با خود نگوید کجای این شهر سبز است که به آن سبزوار می گویند!؟در و دیوارها کهنه و فروریخته ای که بارها و بارها همین مسئولان بلندپایه شهرم کهعازم مرکز هستند یا در مسیر فرودگاه سبزوار، آن را می بینند و افسوس می خورند کهچرا سیمای ظاهری این مناطق این چنین عبوس و سنگین است!؟

جناب آقای مسئول! خداوکیلی چند بار از مقابل کلاتهسیفر گذشته ای و این صحنه ها را دیده ای!؟

 

در سال 1378 بود که با ابلاغ طرح جامع، کلاته سیفربه شهر سبزوار متصل شد و روستای کلاته سیفر عملا تبدیل شد به محله ای از شهرسبزوار. این اتصال در کنار مزایایی همچون بهسازی معابر و کوچه ها، جدول گذاری 5هزار متری و آسفالت 22 هزار متر مربعی، سبب بروز مشکلاتی برای اهالی کلاته سیفر شدکه از آن جمله می توان به موضوع انتقال دام و رعایت مسایل بهداشتی در قالب بیرونبردن آغل گوسفندان و دام بود که به جهت تغییر کابری محل با جهاد کشاورزی مسایلی راباعث شد. ضمن اینکه این تغییرات برای نوع زیست مردم محله کلاته سیفر سبب بروزپدیده بیکاری شد و در کنار آن موضوع فاضلاب است که بیشترین معضلات را به خوداختصاص داده و گویا سالیان سال نیز باید منتظر چنین مشکلاتی بود.

شهریار محله کلاته سیفر در این خصوص می گوید: بامکاتباتی که با شرکت آب و فاضلاب داشتیم، خط اجرایی طرح اکو بخاطر مشکلات فصل گرماآغاز شد و هم اکنون در دست اجراست که متأسفانه شنیده می شود باز هم به علت کمبوداعتبارات ممکن است مجددا بر زمین بماند.

غلامعلی صبوری زاده می افزاید: کلاته سیفر از هیچگونه فضای سبز و پارک محله ای برخوردار نیست، هم اکنون و با گذشت 15 سال هیچخیابانی از این محله بازگشایی نشده است، این محله همچون جزیره ای دور افتاده ازشهر است که هیچ راه دسترسی آسان به شهر را دارا نیست و تنها جمله آرامش بخشی کهمسئولان شهر می گویند: آرزوی بازگشایی این مسیرهای دسترسی آسان اهالی است.

در سال 92 با پیگیری هایی که به عمل آمد، توقعداشتیم، نظر شورای همتا درباره بازگشایی ترافیکی محله اجرایی شود اما عملا هیچاتفاقی در این خصوص رخ نداد! بارها و بارها مسئولان شهرستان و نمایندگان مردمسبزوار در مجلس شورای اسلامی از محل دیدن کرده اند و وعده هایی داده اند اما آنچهمشاهده می شود در محلی که باید پیشانی شهرمان باشد و در جایی که باید زیبایی وطراوت سبزوار را در انظار عمومی و مسافران و مجاوران بارگاه ملکوتی ثامن الحجج (ع)را نشان دهد، آنچه می بینیم، چهره فرتوت و خسته ای است که این عزیزان در ابتدایورودی به سبزوار مشاهده می کنند و میدانی به نام سربداران است که هیچ نمای زیباییرا از دارالمومنین سبزوار به نمایش نمی گذارد!

چندی پیش درباره کلاته سیفر در شورای شهر مواردزیادی را شنیده بودم، دلم می خواست از مصوباتی همچون دور برگردان، تقاطع غیرهمسطحو دیگر مسایل و مواردی که بود و درآرشیو و بایگانی های شهر خاک می خورند! یا گفتهمی شود شورای همتای استان باید در این خصوص نظر بدهد و از این شعارها پرسشی رامطرح کنم.

عضو شهریاری محله ادامه می دهد: پیشنهاد داده ایمجاده زیرگذر یا همان مسیری که از بخش جنوبی کلاته می گذرد تعبیه شود تا قسمت اعظمیاز مشکلات مرتفع شود اما دقیقا مشخص نیست به چه علت هیچ قدمی برای حل این مشکلبرداشته نمی شود.

او نمی خواهد بگوید که هر از چندگاهی یکی ازمسئولان باتفاق هیأت همراه می آید و سرکشی می کند و با یک سلام صلوات و صرف شیرینیو اهداء گل یک مطلبی برای حل موضوع می دهد و می رود و باز مدیر بعدی و فرمانداربعدی و... خلاصه این چرخه ادامه دارد. شده است شبیه فیلم های تلویزیونی که شیر آبرا می بندند به آن تا یکی دو قسمت را در در یکماه به خورد مردم بدهند!

بگذریم! رییس شورای شهرستان و شورای شهر و شواریفلان و دیگر شوراهای فلان هم آمده اند و در این میان تنها آقای کرامت رییس شورایشهر یک بار گفتند: آقا هیچ کس پاسخ نمی دهد!

یکبار استاندار آمدند و گفتند اینجا چرا چنین است!؟صداوسیما گزارش داد و از میدان سربداران به عنوان چال اسکندرون یاد کرد و دیگرانفقط آمدند و افسوس خوردند و رفتند و حتی همین میدان که باید پیشانی سبزوار و آبرویشهر باشد، به مدت 6 ماه از روشنایی نیز محروم بود!

عباس انصاری نیا می گوید: شما بگویید با 2 هزارنیروی جوان زیر 25 سال، چه باید کرد!؟ دریغ از یک زمین و یا سالن ورزشی ویژه و حتیچندمنظوره در کلاته سیفر! همه مسئولان خود را مکلف به رسیدگی به خواست مردم میدانند، اما آنچه که اتفاق نمی افتد رسیدگی به درخواست همین مردم است! چرا جوان مااز اینجا باید برود در توحیدشهر سالن با قیمت بالا اجاره کند تا یکی دوساعت ورزشکند!؟ چرا نوجوان ما برای تحصیل که قصد دارد به مدرسه برود از داشتن سرویس واتوبوس خدمات شهری و شرکت واحد محروم باشد!؟ اتوبوس می آید در قسمت شمالی میدان میایستد و کودکان ما را پیاده می کند و در تقاطع یکی از خطرناکترین جاده ها، اینکودک باید عرض این جاده ها را طی کند و خود را به منزل برساند!؟ آیا این صحیحاست!؟

می پرسم چرا هیچ برنامه ای برای بهسازی محیطی دراین قسمت وجود ندارد؟ چرا مسافران باید شاهد چنین صحنه هایی باشند!؟ آقای فرماندارشما چندبار از سمت پلیس راه به مدخل شهر وارد شده اید!؟ نمایندگان مردم در مجلسشورای اسلامی شما آیا این صحنه ها را مشاهده نکرده اید!؟ چطور برای شما اهمیتینباید داشته باشد!؟ باور کنید اصلا درست نیست! چرا نباید حداقل هر سال یک خیاباندر این محله بازگشایی نشود!؟ چطور ممکن است یک بار دستور عقب نشینی به مغازه هاداده شود اما مثلا دکه پلیس بیاید در نزدیک ترین طول مسافت به جاده تعبیه شود؟ مگرقانون نباید برای همه یکسان باشد! پرسش دیگر این است که چطور با تغییر شهردار شهر،ناگهان پروژه ها از یک نقطه به نقطه دیگر شهر منتقل می شود!؟ ناگهان طرح ها متوقفمی شود انگار با تغییر هر مدیر در این شهر زلزله می شود!؟

آقای صبوری زاده در جمع بندی مطالبات مردمی درکلاته سیفر  مواردی را به این شرح ازمسئولان جهت توجه و رسیدگی تقاضا دارد:

دور برگردان ویژه اهالی و ساکنان محله، پیگیری جدیموضوع فاضلاب، حل مشکل دامداران و ساخت آغل، بازگشایی خیابان ها، احداث سالنورزشی، اجرای کمربندی و ساخت پارک محله، موضوع المان ویژه شهدای کلاته سیفر که میتواند در جوار آن فضای سبز مناسبی ساخت، مسیر دسترسی ورودی و خروجی پیرحاجات وساماندهی میدان تعزیه کلاته سیفر!

منبع:صدای ملت

 


نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
مردم و مسؤولین

از موزه و ساخت المان آرامگاه استاد سبزواری چه خبر؟

مسئولین اقدام کنند:روستاهای دهستان کوه همایی در بخش روداب خالی سکنه نشوند

تا از ظرفیت کامل دیارمان بهره نبریم، توسعه اتفاق نمی افتد

مرگ تدریجی یک رؤیا

آقایان مسئول! شما را بخدا ورودی سبزوار در شأن دیار ولایتمدار سربداران نیست

قوانین شکار نیازمند روزآمد شدن هستند

گراني نان و فشاري که به قشر ضعيف جامعه مي آورد!

امروز خوزستان ، فردا سبزوار

رئیس‌جمهور: از گردنۀ خطرناک در اقتصاد عبور کردیم

طرح سوال از شهردار را رسما به طالبی ابلاغ کردم/ تصویب لوایح مالی اخیر از روی ناچاری بود

نظرسنجی/به نظر شما کدامیک از نامزدهای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی بیشترین آراء را از حوزه انتخابیه سبزوار بزرگ کسب خواهند کرد؟

مسئولان شهروندان ساکن در مسکن مهر سبزوار را رها کرده‌اند

طرح دولت برای تقسیمات کشوری به‌زودی اعلام می‌شود

قصه پر غصه مسکن های مهر در سبزوار

اوضاع نابسامان مسافرکشی در خوشاب

بهره برداری از بیمارستان حشمتیه و بروزمشکلات ترافیکی در سبزوار

اختلاف با پیمانکار علت اصلی تاخیر در بهره برداری از پارک ایرانی

88 درصد مردم تغذیه ناسالم دارند

طرح هادی روستایی در سه شهرستان غرب خراسان رضوی عقبتر از میانگین استانی است

ورود فاضلاب کشتارگاه به اراضی کشاورزی

وضعیت کشتار دام سبزوار از زبان مسئولان

پذیرش تبلیغات در سربداران نیوز